1.2 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Kdo by si před pár měsíci pomyslel, že se budeme celý rok potýkat s omezeními ohledně Covidu 19. Z plánů na cestování za hranice tak nejspíše sešlo, přesto si ale nemusíte nechat zkazit všechny vaše naděje na cestování. Když je cestování za hranice a na delší cesty nedoporučované, můžete se poohlédnout po něčem, co máte blíž.

Možnost finančního příspěvku?

Ekonomická krize zasáhla velkou měrou i cestovní ruch. Vláda je si toho také vědoma, proto došlo k tomu, že už od března slibuje poukazy na letní dovolenou. Mnozí zaměstnavatelé by se tomu raději vyhnuli, neboť by se museli na daném příspěvku finančně spolupodílet. Pokud ale jste stále v zaměstnání, můžete si zkusit dovolenou nechat zpětně proplatit u svého zaměstnavatele nebo na ni alespoň získat nějaký příspěvek. Pokud ne, nezoufejte, mnohá česká turistická místa se snaží přilákat co nejvíce návštěvníků na slevy a výhodné nabídky.

Není potřeba jet za hranice

Stačí se pořádně zamyslet a porozhlédnout po svém okolí a uvědomíte si, že i naše republika toho má mnoho co nabídnout. Můžete se vydat na vyhlášené turistické destinace nebo zkusit najít nějaká další zajímavá místa, o kterých nikdo moc neví. Existuje mnoho různých zajímavostí, které se nedostanou do nejčastějších turistických průvodců, a nejsou tak přeplněna množstvím turistů. To, že nejsou tak propagovaná, však neznamená, že za nic nestojí. Ba naopak, někdy dokáží pořádně překvapit.

Na dohled od vašeho domu

I v cizině se tento rok rozmáhá místo vacation takzvané staycation – tedy dovolená, kterou člověk tráví doma nebo v okolí svého bydliště, místo toho, aby cestoval do dalekých destinací. Co můžete podniknout v rámci výletu do svého nejbližšího okolí? Běžte na piknik do nedalekého parku nebo lesa. Nechte se hýčkat v pětihvězdičkovém hotelu nebo lázeňském zařízení, nebo si dopřejte večeři každý den v týdnu v jiné restauraci. Můžete se jít podívat na nějakou z mnoha výstav, zavítat do galerie či si koupit lístek do divadla. A pokud byste chtěli něco více dobrodružného, navštivte místní trhy nebo si zamluvte pokoj na okraji vašeho města a prozkoumejte novou oblast, kde jste ještě nebyli. Určitě existují i nějaké památky ve vašem okolí, které jste ještě nenavštívili. Stačí se na své město podívat očima cizince a jistě narazíte na mnoho věcí, které vám během všedního života zůstaly skryté.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny