1.2 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Když se vydáte někam na delší cestu, máte s sebou lékárničku? A pokud ano, jste si jistí tím, že je v ní všechno potřebné a nic není prošlé? Podívejte se na tento jednoduchý seznam, abyste si mohli být jistí, že vám nic zásadního ve vaší lékárničce nechybí.

Nezbytné minimum

V malých i velkých lékárničkách se stává, že pár věcí je používáno mnohem častěji než ty ostatní. Patří sem Panadol nebo jiné podobné léky proti bolesti či horečce. Živočišné uhlí a další přípravky na pomoc při trávicích potížích (třeba Imodium). Dostatek náplastí, dezinfekce případně pinzeta, kdyby bylo potřeba vyndat klíště. Pokud si nejste jistí s obvyklou pinzetou, můžete si pořídit speciální pinzetu na vytáčení klíšťat, která pomocí jednoduchého mechanismu pevně uchopí klíště, aby se dalo dobře vytočit. V teplých letních měsících využijete hydratační tablety, které vám pomohou snadno doplnit sodík, draslík, vápník, hořčík a chlorid. Jsou dobré po náročné fyzické námaze nebo po vysoké ztrátě vody, kdy dokáží do těla rychle doplnit ztracené minerály. Nejdůležitější je však sodík, který podporuje přirozenou hydrataci a stimuluje žízeň. Dále se vám bude hodit dezinfekční gel, a to nejen teď, v době koronaviru. V případě nějakých alergií určitě nezapomeňte na léky proti alergiím, jako je Zirtec nebo Antialergin.

Další praktické věci

Dále se vám budou hodit malé nůžky, fenistil nebo podobný roll-on, který vás zbaví svědění po kousnutí hmyzem. Vlhčené dezinfekční ubrousky, abyste mohli vydezinfikovat ránu před jejím obvázáním, s čímž se pojí i několik obvazů. Na delší trasy s sebou vezměte teploměr, přibalit můžete i sirup na kašel a oční kapky. Určitě se neztratí ani gumové rukavice. A pokud nechcete neustále myslet na to, jestli máte všechno s sebou, přihoďte do lékárničky i repelent a opalovací krém, abyste je nezapomněli doma. Rozhodně přibalte i svoje pravidelně užívané léky v dostatečném počtu, aby se nestalo, že vám dojdou. Ať už se ale nakonec rozhodnete do své lékárničky zařadit cokoliv, hlídejte si, abyste její obsah pravidelně aktualizovali a neměli v ní žádné prošlé léky.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny