-1.5 C
Prague
Čtvrtek, 13 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Někteří se nakupování po bazarech vyhýbají, jako kdyby šlo o něco špatného. Ale tak to přece není! Nese to s sebou mnoho výhod. Je to mnohem ekologičtější, protože se tak předejde zbytečné výrobě dalšího oblečení. Ušetříte peníze a navíc máte záruku, že vybrané oblečení něco vydrží. Kdyby bylo nekvalitní, nedostalo by se v tak zachovalém stavu k dalšímu vlastníkovi.

Veliký výběr na malém místě

Pokud se vaše tělo často mění, co se týče tvaru nebo třeba i velikosti, jistě využijete, že přes secondhandy naleznete oblečení mnohem levněji, než kdybyste si ho pořizovala nové ve značkových obchodech. Najděte si vždy kousky, které vám sedí a ve kterých se cítíte dobře. Přestože je oblečení tak levné, je zbytečné si pořizovat nějaký kus oděvu s tím, že do něj určitě zhubnete nebo si ho vezmete, až se naučíte nosit krátké sukně. Přiznejte si, že by se na něj v takovém případě ve vaší skříni jen prášilo a při nejbližší příležitosti byste tento kousek stejně ze svého šatníku vyřadila. Výhoda secondhandů je i ta, že v nich většinou naleznete oblečení ve všech barvách. Pokud tedy hledáte nějaký odstín, který by vás prozářil, nebo jen potřebujete určitou barvu doplnit do svého šatníku, možná budete v bazaru úspěšnější než v obchodech se sezónním zbožím. To samé platí i co se týče různých stylů. Bazary se vyznačují tím, že člověk nikdy předem neví, co v nich objeví. Každá jejich návštěva se tak stává jakousi výpravou za dobrodružstvím.

Tipy, jak pořídit co nejlepší oblečení

Jak si při nákupu v bazaru zajistit co nejlepší úlovek? Napřed projděte celý obchod, abyste zjistila, kde najdete jaký druh oblečení. Pokud pak budete chtít najít například nějaké sukně, hned budete vědět, kam zamířit. Zkuste využít toho, že i bazary mívají slevy. Zjistěte tedy, jestli daný obchod nemá slevu pro seniory nebo nějakou akci. Časté jsou různé ceny podle druhu oblečení nebo místo, na které se v obchodě dávají zlevněné kousky. Přemýšlejte kreativně. Někdy si můžete za pár korun pořídit svetr, který vám tak úplně nesedí, protože vás zaujaly jeho knoflíky, které byste ráda využila a přešila na nějaký jiný kousek. A až si něco vyberete, pořádně si prohlédněte daný kousek oblečení, zda je v pořádku. Většina oblečení v bazarech je ve vynikajícím stavu, přesto se někdy může stát, že se někde něco páře, nebo má nevypratelnou skvrnku a je mnohem lepší to zjistit ještě na místě v obchodě než až doma. Zkontrolujte tedy všechny švy a knoflíky, zda jsou v pořádku.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny