2.1 C
Prague
Čtvrtek, 13 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Je těžko uvěřitelné, že téměř každá žena se někdy potýká s pocity, zda je dostatečně hezká. Není spokojená se svým vzhledem a vždy najde něco, co by na sobě ráda změnila. Ale to je nesmysl. Každá z nás je krásná přesně taková, jaká je. Člověk není dokonalý a ani být nemůže, ať už se nám reklamy na kosmetické přípravky snaží vnutit cokoliv.

Je to jen pouhý odraz?

Když se v zrcadle vidí malé dítě, hned se rozzáří a usměje. Jediné, co vidí, je láska, obdiv a radost ze svého obrazu. Tak proč se to pro mnoho z nás v průběhu života tak radikálně změní? Možná s nespokojeností se svým vzhledem válčíte i teď, když už je vám přes šedesát. Možná hluboko v sobě stále cítíte to malé dítě nadšené ze světa kolem sebe, přestože už na vás ze zrcadla hledí mnohem starší zvrásněná tvář. Když se ale podíváte do zrcadla, koho vidíte? Je to pouze stará žena? Ne, to co vidíte je vaše duše. Říká se, že oči jsou oknem do duše, a je to pravda, stačí se jen pořádně podívat.

Nevyhýbejte se fotografování

Pokud jste se doteď nenaučila mít se ráda taková, jaká jste, tak máte jedinečnou příležitost to změnit. Mít ráda sama sebe je jedna z nejtěžších věcí, ale také jedna z nejpotřebnějších a nejkrásnějších. Nejhorším naším kritikem jsme totiž vždy jen my sami. Pokud na svém vzhledu budete pouze hledat nedostatky, ničeho dobrého tím nedosáhnete. Jen si přitížíte. Zkuste se proto na svůj odraz v zrcadle podívat tak, jako kdybyste se dívala na své vnitřní dítě. Sledujte svůj odraz s láskou a pochopením a uvidíte, jak se vaše tvář zjemní a naplní láskou a krásou. Až vás bude chtít někdo vyfotografovat, neschovávejte se před objektivem. Jen se podívejte do objektivu tak, jako se díváte na svá vnoučata. Vykouzlete svůj nejlepší úsměv a uvolněte se. Když se potom na fotografii podíváte, nehledejte na ní vrásky nebo nějaké chyby, zaměřte se na oči. Protože, když se usmějete a uvolníte, skrz vaše oči budete prosvítat vaše duše, to, jaká doopravdy jste. A budete krásná.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny