-2.7 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Když se mladí lidé na prahu dospělosti snaží získat první pracovní zkušenosti, nejčastěji sáhnou po částečných úvazcích a brigádách, aby v práci netrávili celé dny a zbyl jim čas i na studium a zábavu. V produktivním věku si pak člověk užije plných úvazku a dlouhé pracovní doby tolik, že snad není překvapivé, že tolik seniorů na stará kolena lákají znovu částečné úvazky a brigády. A nehrají v tom roli jen peníze, je důležité mí také dostatek volného času.

Venčení psů

Pokud jste ve formě, nebo se do ní chcete dostat, venčení psů je skvělou volbou. Budete mít důvod, proč se dostat ven na vzduch, dostanete do svého programu nějaký pohyb a získáte další sociální kontakt. Pes je skvělým důvodem k navázání rozhovoru a snadno se tak dáte do řeči s někým, s kým byste si jinak nepromluvili. Jako senioři jistě žijete v dané oblasti delší dobu, určitě tedy znáte okolí jako nikdo, což se vám bude hodit při procházkách i při hledání svých zákazníků. Pracovat můžete tak usilovně, jak jen chcete – někomu stačí venčit jednoho pejska, jiní si jich domluví hned několik. A pokud si na to troufnete, můžete rovnou čtyřnohé mazlíčky někomu i na delší dobu pohlídat.

Doučování

Doučování je činnost, která vás obohatí nejen o peníze. Získáte možnost, jak se o svou věky získávanou moudrost podělit se světem a na oplátku se toho spoustu přiučíte od dětí, které budete doučovat. Kontakt s dětmi dokáže zázraky, a mnoho seniorů po něm omládne. A když už ne navenek, tak alespoň psychicky. Specializované doučovací agentury většinou vyžadují certifikáty, pokud však budete doučovat sami na sebe, stačí jen vaše znalosti a zkušenosti. Můžete se zeptat po svých příbuzných nebo v okolních školách, jestli by o vaše doučování někdo neměl zájem.

Hlídání dětí

Jakmile vaše děti vyletí z hnízda a vnoučata odrostou, může se vám po dětských hrách začít stýskat. Jistě, hlídání dětí není pro každého, ale pokud nemáte možnost trávit čas se svými vnoučaty, může tohle pro vás být možnost, jak se vrátit do dětství. Stejně jako při doučování vám děti, které budete hlídat, pomohou vidět svět z trochu jiné perspektivy a vy se s nimi na oplátku budete moci podělit o svoje zkušenosti.

Jen několik málo z dalších možností je například zahradničení, které by vás jistě mohlo bavit, pokud máte nějaké své zkušenosti se staráním se o zahradu. Jestli váš dům byl vždy v perfektním pořádku a bez jediného smítka, možná patříte mezi ty vyvolené, které uklízení uklidňuje. V tom případě by pro vás mohlo být zajímavé se zkusit najmout k někomu jako paní na úklid a pomáhat jim několikrát týdně udržet domácnost v čistotě. A pokud rádi sledujete lidi a povídáte si s nimi, zkuste třeba post baristy –  u kávy se přeci povídá nejlépe.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny