-1.5 C
Prague
Čtvrtek, 13 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

O tom, jak je důležité si udržovat zdravý životní styl, víme určitě všichni. Ne vždy avšak pouhé toto vědomí stačí. Celý život to člověka táhne k tomu, využívat co nejjednodušší cesty a vyhýbat se překážkám, ale s přibývajícími léty to může být čím dál tím obtížnější a snadněji tak člověk sejde z cesty.

Prostě začněte

Jednou z nejtěžších věcí je vždy začít. Zvlášť, když moc nevíte, kde začít. Když se však odhodláte a pustíte se do toho, máte už velkou část úspěšně za sebou. Pokud si nejste jistí, prostě začněte od začátku, soustřeďte se vždy na ten nejbližší malý krůček. Každý může uspět, je však potřeba konečně přestat o všem jen přemýšlet a pustit se do akce. Něco pro to udělat, i kdyby to byla ta nejmenší věc na světě jako vyjít si na procházku do parku před domem nebo jednou místo použití výtahu jít po pevném schodišti.

Najděte, co vás baví

Pokud chcete začít s nějakým pohybem, zamyslete se napřed nad tím, co by vás bavilo. Nemá cenu se nutit do něčeho, co pro vás není to vhodné. Možností je mnoho – můžete zkusit plavání, chodit na jógu, začít hrát golf a spojit jeho hraní s procházkou mezi jednotlivými jamkami, jezdit na nákupy na kole nebo třeba spojit venčení svého psa s obchůzkou po okolí.

Začleňte pohyb do svého pravidelného režimu

Někdy jsou struktura a řád tím posledním, co nám pomáhá nesejít z cesty, když nás opustí motivace, a co zajišťuje, že věci doděláme do konce. Proto je skvělým řešením udělat si čas na pohyb pravidelně. Můžete spojit týdenní místní golfové turnaje s procházkou na menší nákup každý druhý den a víkendovým výletem do přírody s vnoučaty. Snadno tak do svého života zařadíte i tři různé pohybové aktivity v průběhu každého týdne a ještě si u toho užijete zábavu. Je ale potřeba si vybírat aktivity, do kterých se opravdu pustíte a které vás baví. Nebudete je pak brát jako povinnost, ale spíš jako příjemnou zábavu a zpestření dne, na které se budete těšit.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny