-2.8 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Známky stárnutí časem doženou každou pokožku, přestože by si každá z nás přála být navždy krásná a mladá. Stárnoucí pokožka však nemusí být vadou na kráse! Vrásky jsou upomínkou na to, co všechno jste prožily, památkou na všechny těžkosti, které jste v pořádku překonaly i na chvíle, kdy jste se od srdce zasmály. Většina žen se bojí stárnutí své pokožky a snaží se si co nejdéle udržet mladistvý vzhled. Nebylo by však důležitější se zaměřit spíše na to mít zdravou pokožku?

Nesnažte se za každou cenu vypadat mladě

Jako žena starší šedesáti let je potřeba si uvědomit, že není dobrý nápad se snažit pořád honit za mladistvým vzhledem. Spíše byste se měla zaměřit na to podpořit svou krásu a povahu, která z vás vyzařuje. Máte za sebou krásný a dlouhý život, prožila jste tolik zajímavých věcí. Tak se usmějte a buďte spokojena se svým vzhledem. Nestyďte se za své vrásky, vždyť díky nim jste taková, jaká jste.

Chraňte svou pokožku před sluncem

Sluneční záření dokáže na pokožce způsobit nevzhledné skvrny, někdy má za následek i její zvrásnění. A jistě víte, že přílišné vystavení se UV záření může způsobovat rakovinu kůže. Poškození pokožky vinou slunečního záření se projevuje zejména ve vyšším věku, nikdy však není pozdě podniknout kroky k jeho zmírnění. Vyhýbejte se dlouhému pobytu na přímém slunci, používejte sluneční brýle a pokrývku hlavy a nezapomeňte se důkladně natírat opalovacím krémem.

Myjte si před spaním obličej

Starší ženy mají často problém se suchou pokožkou, protože s věkem dochází ke zhoršení produkce mazových žláz a tak k vysoušení pokožky. Jedna z nejlepších možností, jak se se suchou pokožkou vypořádat, je si každý večer před spaním opláchnout obličej vodou. Nepoužívejte ale mýdlo, odmastili byste tak svou pokožku a bylo by to spíše kontraproduktivní. Stačí obyčejná voda. Pomáhá také dostatečná hydratace, pijte tedy v průběhu dne dostatek tekutin. Dlouhý pobyt ve vaně naopak pokožce škodí a vede k jejímu vysušení.

Samozřejmě, že je vhodné dopřávat své pokožce i správné kosmetické přípravky. Jde zejména o hydratační gely nebo přírodní produkty s bylinkami případně olivovým nebo kokosovým olejem. Na zdravý vzhled pokožky pomáhá také vyvážená zdravá strava s dostatkem zeleniny. Skvěle působí i hořká čokoláda se 70% obsahem kakaa, červené papriky a kokosový olej.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny