-2.7 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Ve světě automobilismu je hned několik anket o nejlepší model. Jednou z největších je nejspíše Evropské auto roku, pro čtenáře této stránky by však mohla být zajímavější anketa Senior Car 2019, která hledala nejlepší auto pro seniory roku 2019. V anketě hlasovala široká veřejnost a sešlo se dohromady téměř 12 tisíc hlasů. Jaké auto si vysloužilo titul?

Speciální parametry

Auto vhodné pro seniory má trochu jiné parametry oproti obvyklým automobilům. Starší lidé mají speciální požadavky na to, co by jejich vozidlo mělo splňovat. Sice se nevyrábí žádná auta určená přímo seniorům, existují ale některé vozy, kterým starší lidé dávají přednost před ostatními. Podle kterých parametrů se rozhodují? Jedním z nich je určitě pohodlné nastupování a vystupování, tomu významně pomáhá vyšší podvozek. Dále jsou důležitým parametrem dobrý výhled z místa řidiče, jízdní vlastnosti, prostornost vozu a jeho spolehlivost. Dobrý výhled z místa řidiče je často spojen s pohledem z vyšší výšky, který s sebou zároveň přináší pocit jistoty za volantem a lepší přehled o situaci na vozovce. Svou roli při výběru aut pro seniory hrají i nízké provozní náklady, proto častěji senioři dávají přednost nízké spotřebě před vysokým výkonem. Nové technologie pro starší řidiče nepředstavují, kdo ví jak velké lákadlo, to se však v blízké budoucnosti možná změní.

Vítěz, který se již nevyrábí

Úplným vítězem této ankety se stal model MPV Hundai ix20. Pro tento vůz je to velký úspěch, byl ve výrobě od roku 2010 a již nějakou dobu zastarával. V roce 2018 však byla jeho výroba ukončena. Nezbývá než doufat, že bude ještě dlouhou dobu k dostání alespoň přes autobazary nebo z druhé ruky. Na druhém místě se umístila Škoda Fabia a třetí obsadila Škoda SUV Karoq. Dalšími modely, které se umístily v hlavní desítce, byly Dacia Duster, Suzuki Ignis, Suzuki Vitara, Volkswagen Tiguan, Toyota Yaris, Dacia Sandero a Mitsubishi ASX.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny