-2.8 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Jedu s dobou je vzdělávací program určený pro seniory zaměřený na zvýšení jistoty aktivních řidičů starších 65 let za volantem. Díky finančnímu pokrytí z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů je účast plně hrazena a kurz si tak může dovolit každý. A že je o co stát! Jak vyplývá z dotazníků vyplňovaných na konci kurzu, všichni účastníci by tento kurz doporučili dále a byli z něj nadšení.

Co se v kurzu naučíte?

Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část. Teoretická část se zaměřuje na zopakování zásad bezpečné jízdy a shrnutí novinek v legislativě. V rámci praktické části si vyzkoušíte zvládání krizových momentů, také poznáte, jak se auto chová v krizových momentech a jak se to dá zvládnout. Mezi dalšími se tak naučíte zvládat smyk, správnou techniku vyhýbacího manévru nebo krizové brždění, a to v různých rychlostech a na různých površích. Účastníte se také praktických ukázek první pomoci, které vám pomohou v případě potřeby s chladnou hlavou zvládnout krizové situace.

Proč právě kurz pro seniory?

Nápad uspořádat podobný výukový kurz pro seniory vznikl na základě demografického stárnutí populace. V současné době je u pojišťoven kolem dvaceti procent klientů povinného ručení starších 65 let. Z toho statistiky ukazují, že škodu z povinného ručení způsobí přibližně 3 klienti ze 100, u klientů nad 80 let je to až 5 klientů ze sta. Projekt Jedu s dobou představuje možnost, jak tyto statistiky zkusit změnit, jak seniory na silnicích ochránit a pomoci jim zvládnout vzrůstající nároky na silniční provoz spojené s jeho zvyšující se intenzitou.

Kurz byl tak oblíbený, že se na něj loni mnoho zájemců nedostalo, proto bylo na další roky naplánováno více kurzů, aby se dostalo pokud možno na všechny. Je to důležité i s ohledem na to, že naše populace demograficky stárne a řidičů v důchodovém věku, kteří by o kurz mohli mít zájem, bude čím dál tím více. Zatím je možné kurz absolvovat v Ostravě, Třinci, Vysokém Mýtě, Jihlavě, Hradci Králové, Sosnové u České Lípy, Příbrami a v Mostě, ale není vyloučeno, že v budoucnosti bude dostupný i na dalších místech.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny