-2.8 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Když se někdo stane účastníkem dopravní nehody, není to příjemný zážitek. Tehdy je člověk rozrušen a někdy není schopen klidně kriticky přemýšlet. Právě toho se snaží využít takzvaní lovci nehod, kteří objíždějí nehody a nabízí řidičům pomoc s vyřízením odtahu a servisu vozidla i zapůjčením náhradního auta.

Není všechno zlato, co se třpytí

Zní to dobře, že? V krizové situaci se zjeví někdo, kdo vám pomůže a vše se tak samo vyřeší. Ale není tomu tak. V případě nehody totiž přesně tyto služby máte většinou v ceně pojištění a měli byste je tak proplaceny pojišťovnou. Pokud se ale podepíšete lovcům nehod, může vás to stát i desítky tisíc, a to úplně zbytečně. Lovci nehod na to mají svoje taktiky, takže se mnohdy stane, že si ani neuvědomíte, že se stalo něco špatně. Podle statistik tak naletí lovcům nehod přibližně deset až patnáct procent řidičů, kterých se to týká.

Nic nepodepisujte

Co se týče legislativy, je podnikání těchto lovců nehod většinou legální. Dokud neporuší zákon, nemůže proti nim policie nijak zasáhnout. Lovci nehod se k nehodám dokáží dostat velmi rychle – často projíždějí v úsecích s vysokou nehodovostí nebo se o nehodě dozvědí z veřejně dostupných dopravních serverů. Pak jen stačí, že se na místě prezentují jako autority, někdy pomohou s řízením dopravy, a pocit důvěryhodnosti už je na světě. Nejlepší je v takovém případě přímo na místě nic nepodepisovat, nechat si podmínky smlouvy nejprve zaslat například emailem. Pokud to není možné, tak si alespoň pořádně přečtěte, co vlastně podepisujete, jestli se nejedná například o plnou moc, která by opravňovala firmu jednat pod vaším jménem.

Jak tomu předejít

Pokud se stanete účastníky dopravní nehody, obraťte se vždy na asistenční linku své pojišťovny, její telefon naleznete uvedený na zelené kartě. Pokud zelenou kartu nebudete moci najít, zavolejte na nonstop linku 1224, kde vám Česká kancelář pojistitelů poradí, jak postupovat dále. Na této lince dokáží vyhledat, u které pojišťovny máte smlouvu podle registrační značky vozu. Budete tak mít jistotu, že řešení nehody bude postupovat podle smlouvy, kterou máte s danou pojišťovnou podepsanou a nebudete muset platit nic navíc.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny