-0.8 C
Prague
Čtvrtek, 13 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Kapsulový šatník se pojí s myšlenkou minimalismu, ale rychle se rozšířil do všech stran. Možná už jste o něm také něco zaslechla. Zdá se, že je jednoduchý, praktický a každá žena, která si ho udělala, na něj nedá dopustit. O co se jedná a hodí se to pro vás?

Pár kusů, ale mnoho možností

Zjednodušeně řečeno, kapsulový šatník představuje způsob, jak se zbavit dlouhého přemýšlení nad tím, co si zítra vezmete na sebe. Spočívá to v tom, že si ve svém šatníku necháte jen pár kousků, které jsou kvalitní, sedí vám a ladí k sobě navzájem. Zároveň z šatníku vytřídíte věci, které máte jen z nostalgie nebo proto, že čekáte, zda do nich nezhubnete. Tak je zajištěno, že ať ráno ze skříně vytáhnete cokoliv, snadno to skombinujete s jakýmkoliv dalším kouskem. Ušetříte tak čas i peníze. Stačí, když před začátkem každé sezóny zjistíte, zda vám daný kapsulový šatník vyhovuje, zda máte všechno, co potřebujete. A pokud ne, dokoupíte si pouze potřebný kousek tak, aby pokryl vaše potřeby a aby šel zároveň kombinovat se zbytkem vašeho oblečení.

Výhody kapsulového šatníku

Jaké s sebou nese kapsulový šatník výhody? Máte každé ráno co na sebe – nemusíte se dlouho rozhodovat s čím skombinovat váš oblíbený svetr. Vaše oblečení bude zabírat mnohem méně místa a ušetříte peníze, které byste jinak utratila za nákup oblečení, co byste si na sebe vzala jen párkrát. Budete mít přehled o tom, které všechny kousky ve svém šatníku máte a při nákupu si budete pořizovat kvalitnější oblečení, které déle vydrží. Při vyrábění kapsulového šatníku si utřídíte, jaké barvy, střihy i materiály vám sluší a jaký je váš oblíbený styl oblékání.

Od každého něco

Při vybírání, které kousky si necháte, se nenechte omezovat nějakým konkrétním počtem. Prostě si konkrétní počet přizpůsobte svým potřebám. Nejlepší je do svého šatníku zařadit nadčasové kousky a sladit je do několika málo barev, které spolu ladí. Od každého druhu oblečení si tak nechte tolik kusů, o kterých si jste jistá, že je využijete. Nebojte se, že by ostatním lidem vadilo, že střídáte jen několik málo kusů oblečení, pravděpodobně si toho nikdo ve vašem okolí ani nevšimne. Barvu oblečení vybírejte podle toho, která barva vám sluší a podtrhuje vaši pokožku a barvu vlasů. Zařaďte takto jednu nebo dvě typické barvy. Zbytek šatníku doplňte neutrálními barvami jako je černá, šedá, hnědá, béžová nebo smetanová, abyste měla s čím skombinovat barevnější kousky.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny