-2.7 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Plošné znovuzavedení roušek s příchodem nového školního roku dává tušit, že koronavirová krize ještě tak úplně není za námi. Abyste se jí co nejvíce vyhnuli, je řešením vyhnout se cestování městskou hromadnou dopravou a pokud je to možné, zvolit svůj osobní automobil. Jakožto riziková skupina tak omezíte kontakty s potenciálně nakaženými a je větší šance, že se před nákazou ochráníte. Jsou ještě nějaké způsoby, jak za volantem riziko nákazy omezit?

Tankujte v rukavicích

Stejně jako tlačítka u výtahů nebo kliky, tak i tankovací pistole jsou velkým líhništěm bakterií a virů. Každý, kdo potřebuje doplnit pohonné hmoty, po nich musí sáhnout a jen málokdo si před tím a po tom umyje ruce. V aktuální situaci se o to víc vyplatí toto riziko nepodceňovat. Skvěle vám poslouží jednorázové rukavice, které bývají k dispozici u každého stojanu. Ideální je, pokud navíc po použití a sundání rukavic omezíte kontakt rukou s obličejem nebo jezení, než si ruce umyjete nebo vydezinfikujete dezinfekčním gelem.

Používejte vhodné čisticí a dezinfekční prostředky

Jistě je dobrý nápad mít ve svém autě dezinfekční ubrousky nebo gel, abyste si v případě potřeby mohli kdykoliv vydezinfikovat ruce. Pokud však v autě občas vozíte někoho, kdo není členem vaší domácnosti, může být vhodné jednou za čas vůz důkladněji čistit. V takovém případě se zaměřte hlavně na volant, řadicí páku, ruční brzdu, ovládací prvky rádia, páčky směrovek a stěračů, kliky u dveří, a to zevnitř i zvenčí, a loketní opěrky. Dejte si pozor, jaký čisticí prostředek budete používat, pro interiér vozu nejsou vhodné přípravky na bázi bělidla, peroxidu vodíku, ani přípravky se čpavkem. Sáhněte raději po přípravcích s obsahem alespoň 70 procent alkoholu. Nejlépe dezinfekci nanesete pomocí hadříků z mikrovlákna, které interiér vozu nijak nepoškodí.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny