-2.7 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Důchod se za poslední století dost radikálně změnil. Dnes je to spíše než o nějakém konci kariéry o její přeměně, přeorientování se na jinou dráhu. Jedná se spíše o samotnou cestu, ne cíl. Dnes již není neobvyklé potkat mnoho seniorů v pracovním poměru. Někteří aktivní senioři si nedokáží představit, že by teď měli jen nečinně sedět a užívat si volna.

Možnost seberealizace

Jak se prodlužuje průměrná délka života, prodlužuje se i doba, kterou člověk stráví v důchodu. Je proto důležité si to zajistit tak, abyste i v důchodu mohli naplno rozvíjet svůj potenciál. Je důležité si vybudovat finanční, sociální i fyzickou stabilitu, s čímž by vám podnikání mohlo velmi pomoci. A když se to spojí navíc s vaší zálibou a podaří se vám vhodně vybalancovat pracovní a osobní život, budete mít vyhráno. Jako pracující důchodci budete mít vedle důchodu další přivýdělek, což se vždycky může hodit. Navíc se díky práci dostanete do centra dění a budete v kontaktu s dalšími osobami, nebudete se tak cítit osaměle.

Externista nebo podnikatel

Práce může být jeden ze způsobů, jak si tyto cíle splníte. Výhodou podnikání je, že se stanete svým vlastním pánem. Budete se moci rozhodnout, kdy a jak usilovně chcete pracovat, které příležitosti využít a které vám za to nestojí. Na druhou stranu to s sebou vedle svobody nese i velkou zodpovědnost, protože to budete vy, kdo bude za podnik zodpovědný. Rozhodně to není pro všechny, a pokud máte ve svém životě raději jistoty, mohlo by pro vás být lepší pracovat jako externista. Možná by se vám povedlo najít místo externisty ve firmě, ve které jste byli zaměstnáni dříve, nebo si zde alespoň zkusit domluvit poměr na částečný úvazek. Kdyby se vám nezadařilo, můžete se poohlédnout po různých nabídkách práce nebo brigádách. Mnohé portály s nabídkami pracovních poměrů mají ve své databázi i pracovní poměry vhodné po seniory, a to v mnoha odvětvích.  Stačí jen trochu zapátrat a jistě narazíte na pracovní pozici, která by vám vyhovovala. Pokud si nejste jistí, zda by bylo vhodné se pustit do vlastního podnikání, zkusit začít pracovat na nějaké jiné a jistější pozici může být vhodným počátečním krokem.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny