4 C
Prague
Čtvrtek, 13 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Mnozí si svých sousedů neváží do té doby, než o ně přijdou. Je to jako skoro se vším ostatním v životě. Dokud se nepřestěhují a nedostane se na jejich místo někdo, kdo pořádá hlasité večírky do pozdních nočních hodin, ani si neuvědomíme, jaké jsme měli štěstí, že naši předchozí sousedé byli tiší a milí. Jaká je ale vlastně úloha sousedů?

Cizinci nebo přátelé?

Většinou si člověk ke svým sousedům vždy zachovává určitý odstup, jen výjimečně se ze sousedů stávají dobří přátelé. Neplánovaná střetnutí při čekání na výtah nebo cestě do práce s sebou nesou jen povrchní rozhovory o počasí, aktuální situaci v domě nebo o tom, co má kdo v plánu nakoupit. Někdy se dokonce sousedi zajímají i o více osobní věci typu jak se daří naší rodině a vnoučatům. Většinou však není čas na nějaké delší návštěvy. Ve velkých městech bývá obtížné své sousedy poznat a hromadné seznamovací kolečko při přestěhování se do nového se uskuteční jen málokdy. Skvělým seznamovacím prvkem se pak stávají děti, vnoučata nebo psi. Působí jako vhodný prvek pro zahájení konverzace a snadno ji svedou od obecného popisování počasí k něčemu osobnějšímu.

Pomoc v nouzi

V dnešní době sousedi někdy suplují větší rodinu. Pokud vaši příbuzní bydlí daleko, v případě potřeby může trvat dlouho, než vám přijedou na pomoc. Tehdy se i sebemenší sousedská výpomoc hodí. Je proto skvělé udržovat se svými sousedy dobré vztahy. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit pomoc s nákupem nebo si od sousedů půjčit koření, když vám dojde. Ačkoliv se se sousedy nevidíme tak často, jak by bylo vhodné, pouhá myšlenka na to, že tam jsou a že se na ně v případě potřeby můžete obrátit, dělá hodně. Někdy se dokonce stává, že se při stěhování do nového lidé řídí i tím, zda by se v okolí nacházeli dobří sousedé, na které by se v případě potřeby člověk mohl obrátit s prosbou o pomoc. Pokud tedy máte štěstí na hodné sousedy, važte si jich, protože v nich máte opravdový poklad.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny