3 C
Prague
Pátek, 14 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Mít v dnešní době televizor je skoro samozřejmé. Jistě, nemají ho ve svých domácnostech všichni, ti kteří ho nemají, jsou však mnohdy považováni za podivíny. Chytré televize, které se v posledních letech vyrábí, nabízí tolik vymožeností, že mnoho lidí ještě stále tápe, jaké všechny výhody nabízí. Přesto televize představuje pro více než polovinu obyvatel naší země dokonalou možnost odpočinku a trávení večerů s rodinou. Je to tak dobře? Nebo televize jen ubírá z volného času a nic na oplátku do našeho života nepřináší?

Doplněk do interiéru

Televizor je v domácnostech umístěn nejčastěji v obývacím pokoji, kde umožňuje si ke sledování filmu nebo sportovnímu přenosu udělat pohodlí na gauči nebo pohovce. Starší lidé mají často televizor umístěný v kuchyni. Nadpoloviční většina lidí bere televizor jako důležitý designový prvek místnosti a mnohdy jeho správnému umístění podřizují i zařizování zbytku pokoje. Nejčastěji je pak televizor umístěn na komodě či televizním stolku při zdi, není ale neobvyklé televizor zavěsit třeba na zeď.

Nevyužité možnosti?

Rozložení televizorů v rámci populace je různorodé. Mladí často televizor nemají vůbec a vystačí si pouze s používáním laptopu a mobilního telefonu. Starší osoby naopak mají televizor hlavně na sledování televizního zpravodajství, případně ke sledování vědomostních soutěží a dokumentů. Chytré televize ale v sobě skrývají mnohem víc – umožňují sledovat filmy, pouštět hudbu a videa na Youtube, promítat z flashdisku i mobilního telefonu nebo hraní her. Často ale lidé používají televize spíše jen jako kulisu k nějaké práci nebo dokonce při usínání.

Dobrý sluha nebo jen žrout času?

Přibližně dvě třetiny rodin se alespoň jednou týdně sejde u televizního vysílání a tráví tak společný čas. Je pravda, že televize může umožnit společně sledovat třeba vánoční pohádky nebo oblíbené filmy, je to ale vhodné trávení času? Televizní vysílání je dnes nepřetržité a množství televizních kanálů nabízí vždy na co se podívat. Je tedy časté, že se člověk do nějakého pořadu zabere natolik, že si ani neuvědomí, kolik času mu proteklo mezi prsty. Na druhou stranu je pravda, že televize nabízí i mnoho užitečných pořadů, které dokáží rozšířit obzory. Proto pokud máte pod kontrolou čas, po který televizi sledujete a netrávíte před ní jen tak zbůhdarma dlouhé hodiny prázdným sledováním nikdy nekončících seriálů, nejde o nic špatného.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny