0.8 C
Prague
Pátek, 14 ledna, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Jak člověk stárne, činnost střev se stane méně pravidelnou a někdy se začnou objevovat určité problémy. Běžným způsobem, jak to napravit, je zvýšit příjem tekutin a vlákniny. Aby však toto opatření bylo co nejúčinnější, doporučuje se zvýšit také výskyt střevních bakterií. Ve zdravých střevech je až desetkrát více bakterií, než kolik je buněk v celém lidském těle. A jedněmi z nejdůležitějších bakterií jsou probiotika, která mají za úkol tvořit kyselinu mléčnou díky štěpení glukózy přijaté v potravě.

Přínos probiotik v těle

Jak probiotické bakterie prospívají zdraví? Potlačují přemnožené nebo škodlivé kvasinky a bakterie, které by mohly způsobit zdravotní nepříjemnosti. Nedostatek probiotik v těle může být daný také stresem, infekcemi, požíváním alkoholu, kouřením nebo špatným stravováním. Pokud je v těle probiotických bakterií málo, daří se tam i potenciálně škodlivým virům, bakteriím a kvasinkám, které mohou způsobovat různé zdravotní obtíže. Často se s tím pojí různé potravinové intolerance, nadýmání, průjmy nebo zácpy. Dostatečná hladina probiotických bakterií v těle tak působí jako ochrana před mnohými infekcemi střev, zejména před cestovatelským průjmem. Proto pokud běžně neberete probiotika, měli byste jejich příjem zvážit alespoň v případě cesty do zahraničí. Zároveň probiotika pomáhají mírnit dopady braní antibiotik. Antibiotika sice skvěle fungují na redukci škodlivých bakterií v těle, mají však dopad i snížení populace prospěšných probiotických bakterií, které příjem probiotik dokáže doplnit.

Jak do těla doplnit probiotika

Probiotika se dají získat různými způsoby. Můžete je doplnit jezením živých jogurtů, tedy jogurtů s vysokým podílem živých kultur, dále můžete využít nápoje s vysokým obsahem probiotik nebo si pořídit speciální doplňky stravy. Jak už bylo zmíněno výše, velmi důležité je doplnit probiotika po dobrání antibiotik, aby se v těle obnovila správná hladina střevní mikroflóry. Doplňovat probiotika však můžete neustále, a jako bonus je dokázáno, že pravidelné jezení jogurtů dokáže snížit hladinu krevního tlaku.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny